 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608C0G1H180J080AA)
TDK C1608C0G1H180J080AA
PartNo:
C1608C0G1H180J080AA
Manufacturers: TDK
Qty: 59961
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 18pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.5 pF
Voltage Rating DC:250 V