 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R0J106K080AB)
TDK C1608X5R0J106K080AB
PartNo:
C1608X5R0J106K080AB
Manufacturers: TDK
Qty: 147064
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10uF 10% 6.3Volts
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:16 V