 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R0J106M080AB)
TDK C1608X5R0J106M080AB
PartNo:
C1608X5R0J106M080AB
Manufacturers: TDK
Qty: 316465
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 10uF 6.3volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:8200 pF
Voltage Rating DC:250 V