 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R0J475M080AB)
TDK C1608X5R0J475M080AB
PartNo:
C1608X5R0J475M080AB
Manufacturers: TDK
Qty: 110222
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7uF 20% 6.3Volts
RoHS:Details
Capacitance:18 pF
Voltage Rating DC:50 V