 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R1A106K080AC)
TDK C1608X5R1A106K080AC
PartNo:
C1608X5R1A106K080AC
Manufacturers: TDK
Qty: 264675
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10uF 10% 10Volts
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:50 V