 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R1A226M080AC)
TDK C1608X5R1A226M080AC
PartNo:
C1608X5R1A226M080AC
Manufacturers: TDK
Qty: 119490
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 22uF 10volts X5R +/-20% GP
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:50 V