 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R1A475K)
TDK C1608X5R1A475K
PartNo:
C1608X5R1A475K
Manufacturers: TDK
Qty: 188400
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 10volts 4.7uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:10 V