 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R1A475K080AC)
TDK C1608X5R1A475K080AC
PartNo:
C1608X5R1A475K080AC
Manufacturers: TDK
Qty: 66979
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7uF 10% 10Volts
RoHS:Details
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating DC:3 kV