 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R1C105K080AA)
TDK C1608X5R1C105K080AA
PartNo:
C1608X5R1C105K080AA
Manufacturers: TDK
Qty: 75299
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 1uF 16volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V