 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R1C225K)
TDK C1608X5R1C225K
PartNo:
C1608X5R1C225K
Manufacturers: TDK
Qty: 57288
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 16volts 2.2uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:100 V