 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R1C225K080AB)
TDK C1608X5R1C225K080AB
PartNo:
C1608X5R1C225K080AB
Manufacturers: TDK
Qty: 111638
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2.2uF 10% 16Volts
RoHS:Details
Capacitance:0.022 uF
Voltage Rating DC:50 V