 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R1C225M)
TDK C1608X5R1C225M
PartNo:
C1608X5R1C225M
Manufacturers: TDK
Qty: 77011
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 16volts 2.2uF X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:10 V