 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R1C475K080AC)
TDK C1608X5R1C475K080AC
PartNo:
C1608X5R1C475K080AC
Manufacturers: TDK
Qty: 54355
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7UF 16V 10% 0603
RoHS:Details
Capacitance:2200 pF
Voltage Rating DC:50 V