 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R1E105K080AC)
TDK C1608X5R1E105K080AC
PartNo:
C1608X5R1E105K080AC
Manufacturers: TDK
Qty: 118950
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 25volts 1.0uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:16 V