 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R1E106M080AC)
TDK C1608X5R1E106M080AC
PartNo:
C1608X5R1E106M080AC
Manufacturers: TDK
Qty: 246304
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 10uF 25volts X5R +/-20% GP
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:16 V