 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R1H105K080AB)
TDK C1608X5R1H105K080AB
PartNo:
C1608X5R1H105K080AB
Manufacturers: TDK
Qty: 296099
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1uF 10% 50Volts
RoHS:Details
Capacitance:560 pF
Voltage Rating DC:450 V