 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X5R1V475K080AC)
TDK C1608X5R1V475K080AC
PartNo:
C1608X5R1V475K080AC
Manufacturers: TDK
Qty: 61476
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 4.7uF 35volts X5R +/-10% GP
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:10 V