 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X6S0G106M080AC)
TDK C1608X6S0G106M080AC
PartNo:
C1608X6S0G106M080AC
Manufacturers: TDK
Qty: 64461
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10uF 20% 4Volts
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:10 V