 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X7R1A105K080AC)
TDK C1608X7R1A105K080AC
PartNo:
C1608X7R1A105K080AC
Manufacturers: TDK
Qty: 100672
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 10volts 1.0uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:10 V