 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X7R1A225K080AC)
TDK C1608X7R1A225K080AC
PartNo:
C1608X7R1A225K080AC
Manufacturers: TDK
Qty: 102898
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 2.2uF 10volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.6 pF
Voltage Rating DC:25 V