 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X7R1C224K080AC)
TDK C1608X7R1C224K080AC
PartNo:
C1608X7R1C224K080AC
Manufacturers: TDK
Qty: 132887
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.22uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:100 uF
Voltage Rating DC:6.3 V