 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X7R1E104K080AA)
TDK C1608X7R1E104K080AA
PartNo:
C1608X7R1E104K080AA
Manufacturers: TDK
Qty: 806576
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.1uF 25volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.022 uF
Voltage Rating DC:450 V