 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X7R1E104M080AA)
TDK C1608X7R1E104M080AA
PartNo:
C1608X7R1E104M080AA
Manufacturers: TDK
Qty: 84724
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 25volts 0.10uF X7R 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:250 V