 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X7R1E105K080AB)
TDK C1608X7R1E105K080AB
PartNo:
C1608X7R1E105K080AB
Manufacturers: TDK
Qty: 88077
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 1uF 25volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V