 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X7R1E224K080AC)
TDK C1608X7R1E224K080AC
PartNo:
C1608X7R1E224K080AC
Manufacturers: TDK
Qty: 111463
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 25volts 0.22uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:16 V