 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X7R1H334K080AC)
TDK C1608X7R1H334K080AC
PartNo:
C1608X7R1H334K080AC
Manufacturers: TDK
Qty: 72162
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.33uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.033 uF
Voltage Rating DC:50 V