 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X7R2A223K080AA)
TDK C1608X7R2A223K080AA
PartNo:
C1608X7R2A223K080AA
Manufacturers: TDK
Qty: 80039
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X7R 100V 0.022uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:2200 pF
Voltage Rating DC:50 V