 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X7S2A104K080AB)
TDK C1608X7S2A104K080AB
PartNo:
C1608X7S2A104K080AB
Manufacturers: TDK
Qty: 72400
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.1uF 100volts X7S 10%
RoHS:Details
Capacitance:2200 pF
Voltage Rating DC:250 V