 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608X8R1E104K080AA)
TDK C1608X8R1E104K080AA
PartNo:
C1608X8R1E104K080AA
Manufacturers: TDK
Qty: 53616
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.1uF 25volts X8R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:100 V