 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X5R0J106M)
TDK C2012X5R0J106M
PartNo:
C2012X5R0J106M
Manufacturers: TDK
Qty: 64847
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 10uF 6.3volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating DC:2 kV