 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X5R0J226M)
TDK C2012X5R0J226M
PartNo:
C2012X5R0J226M
Manufacturers: TDK
Qty: 58302
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 22uF 6.3volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:33 uF
Voltage Rating DC:6.3 V