 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X5R0J226M125AC)
TDK C2012X5R0J226M125AC
PartNo:
C2012X5R0J226M125AC
Manufacturers: TDK
Qty: 74305
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 22uF 20% 6.3Volts
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V