 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X5R0J476M125AC)
TDK C2012X5R0J476M125AC
PartNo:
C2012X5R0J476M125AC
Manufacturers: TDK
Qty: 67664
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 47uF 6.3volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V