 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X5R1A106K125AB)
TDK C2012X5R1A106K125AB
PartNo:
C2012X5R1A106K125AB
Manufacturers: TDK
Qty: 151228
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10uF 10% 10Volts
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V