 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X5R1A226M125AB)
TDK C2012X5R1A226M125AB
PartNo:
C2012X5R1A226M125AB
Manufacturers: TDK
Qty: 89368
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 22uF 20% 10Volts
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:50 V