 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X5R1A476M125AC)
TDK C2012X5R1A476M125AC
PartNo:
C2012X5R1A476M125AC
Manufacturers: TDK
Qty: 98417
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 47uF 10volts X5R +/-20%
RoHS:Details
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating DC:50 V