 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X5R1C226M125AC)
TDK C2012X5R1C226M125AC
PartNo:
C2012X5R1C226M125AC
Manufacturers: TDK
Qty: 59664
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 22uF 20% 16Volts
RoHS:Details
Capacitance:4.7 pF
Voltage Rating DC:250 V