 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X5R1E226M125AC)
TDK C2012X5R1E226M125AC
PartNo:
C2012X5R1E226M125AC
Manufacturers: TDK
Qty: 108322
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 22uF 25volts X5R +/-20% GP
RoHS:Details
Capacitance:1 pF
Voltage Rating DC:50 V