 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X5R1H475K125AB)
TDK C2012X5R1H475K125AB
PartNo:
C2012X5R1H475K125AB
Manufacturers: TDK
Qty: 114542
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 4.7uF 50volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:16 V