 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X7R1A106K125AC)
TDK C2012X7R1A106K125AC
PartNo:
C2012X7R1A106K125AC
Manufacturers: TDK
Qty: 119222
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10uF 10% 10Volts
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:50 V