 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X7R1A475M125AC)
TDK C2012X7R1A475M125AC
PartNo:
C2012X7R1A475M125AC
Manufacturers: TDK
Qty: 68753
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 4.7uF 10volts X7R 20%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:10 V