 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X7R1C225K125AB)
TDK C2012X7R1C225K125AB
PartNo:
C2012X7R1C225K125AB
Manufacturers: TDK
Qty: 68344
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 2.2uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:25 V