 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X7R1E105K125AB)
TDK C2012X7R1E105K125AB
PartNo:
C2012X7R1E105K125AB
Manufacturers: TDK
Qty: 112752
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 1uF 25volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:6.3 V