 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X7R1E474K125AA)
TDK C2012X7R1E474K125AA
PartNo:
C2012X7R1E474K125AA
Manufacturers: TDK
Qty: 67735
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.47uF 25volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V