 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X7R1H104K085AA)
TDK C2012X7R1H104K085AA
PartNo:
C2012X7R1H104K085AA
Manufacturers: TDK
Qty: 72128
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100000pF 10% 50Volts
RoHS:Details
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating DC:50 V