 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X7S2A105K125AB)
TDK C2012X7S2A105K125AB
PartNo:
C2012X7S2A105K125AB
Manufacturers: TDK
Qty: 54035
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 1.0uF 100volts X7S 10%
RoHS:Details
Capacitance:2 pF
Voltage Rating DC:250 V