 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C2012X8R1H104K125AA)
TDK C2012X8R1H104K125AA
PartNo:
C2012X8R1H104K125AA
Manufacturers: TDK
Qty: 97739
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.1uF 50volts X8R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:10 V