 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C3216X5R1C106M160AA)
TDK C3216X5R1C106M160AA
PartNo:
C3216X5R1C106M160AA
Manufacturers: TDK
Qty: 76690
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 10uF 16volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:6.3 V