 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C3216X5R1C476M160AB)
TDK C3216X5R1C476M160AB
PartNo:
C3216X5R1C476M160AB
Manufacturers: TDK
Qty: 80981
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT CAP CER 47UF 16V X5R 20% 1206
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:25 V