 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C3216X5R1E476M160AC)
TDK C3216X5R1E476M160AC
PartNo:
C3216X5R1E476M160AC
Manufacturers: TDK
Qty: 153174
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 47uF 25volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:35 V